Top10

נניח שישנו משקיע שמעוניין שכספו יהיה צמוד למדד מניות המעו"ף, ונניח שמשקיע אחר מעוניין שכספו יתנהג בהתאמה למדד אגרות חוב והשלישי מעוניין בהצמדה למחיר הזהב או הנפט… האם זה אפשרי ואיך עושים זאת?התשובה היא חיובית. אכן, הדבר אפשרי ולמטרה זו בדיוק המציאו את כלי ההשקעה שנקרא תעודות סל.תעודות סל הן ניירות ערך הנסחרים בבורסות העולם, ובכלל זה בתל אביב, והן עוקבות או צמודות למדדים שונים כמו מדדי מניות, מדדי אג"ח, שערי מטבע חוץ (מט"ח), סחורות או נכסי בסיס אחרים.

תעודת סל- מה זה?

תעודות סל הן סוג של מכשיר השקעה המאפשר למשקיע להחזיק בעקיפין בכל המניות במדד המסויים. כך, במקום שהמשקיע ירכוש ישירות את כל סל ניירות הערך המרכיב את המדד, מנהל התעודה עושה זאת עבורו.

תעודות הסל מונפקות לתקופת זמן קצובה וידועה מראש והיו נסחרות בכל שעות היום במהלך המסחר בבורסה בתל אביב, בדומה לניירות ערך.

אלו סוגים של תעודות סל קיימים?

קיימים סוגים שונים ורבים של תעודות סל, כמספר נכסי הבסיס אליהם רוצים להצמד נציין את העיקריים.

תעודות סל מניות – עוקבות אחר מדדי מניות בישראל, כמו למשל מדד ת"א 25 (המעו"ף), מדד הבנקים, מדד הנדל"ן ומדדי מניות בחו"ל.

תעודות סל אגרות חוב (אג"ח)– עוקבות אחר מדדי אג"ח ממשלתי , המונפקות על ידי המדינה או לחילופין מדדי אג"ח קונצרני (המונפקות על ידי חברות) כמו למשל, מדד תל בונד שקלי. במקרה של מדדי אג"ח, ישנו מגוון תעודות סל לפי מח"מ (משך חיים ממוצע) שונים.

תעודות סל סחורה – עוקבות אחר מחירי סחורות למיניהן כגון: נפט, זהב, כסף, גז, תירס ואחרות. בשל הקושי בהחזקה פיזית של סחורות כדוגמת גז או חביות נפט, ברוב המקרים נכס הבסיס הינו חוזים עתידיים על הסחורות.  

תעודות סל מטבע חוץ (מט"ח) – נקראות גם "תעודות התחייבות", עוקבות אחר שערי מטבע ונושאות ריבית המחושבת באופן יומי, כפי שמצויין כקבוע בתשקיף התעודה. יתכן והריבית תהא משולמת אחת לתקופה, או לחילופין מושקעת חזרה במטבע ונצברת במחיר התעודה בתהליך מכונה "השקעה מחדש" .

לפי מה נקבע מחיר תעודת הסל?

מחיר תעודת סל נגזר ממחיר נכס הבסיס אליו היא צמודה ועל פי נוסחה הקבועה מראש בתשקיף התעודה.

כאשר משקיע רוכש תעודת סל נוצרת התחייבות של המנפיק, בדרך כלל גוף השקעות,  מולו . עם רכישת תעודה , המנפיק צריך לרכוש את נכס הבסיס, כדי ליצור מצב של מילוי  בין התחייבויותיו (תעודות הסל שנמכרו) לבין הנכסים אותם הוא מחוייב לחזיק כנגדן. פעולת הרכישה הזו של המנפיק נקראת "התכסות".

תעודות סל לעומת קרנות נאמנות

תעודות הסל וקרנות נאמנות נועדו לתת חשיפה מירבית לשוק ההון, להבדיל מחשיפה לנייר ערך בודד. במקרה של תעודת סל החשיפה מתבצע באמצעות חיקוי/מעקב של מדד מסוים  המכיל מספר רב של ניירות ערך,  ובמקרה של קרן נאמנות מדובר  בהחזקה במספר רב של ניירות ערך מסוגים שונים.

מעבר לכך, יש הבדלים מהותיים בין תעודת סל לבין קרן נאמנות ונציין את העיקריים:

 • אקטיבי מול פסיבי. תעודת סל היא כלי השקעה שעוקב ו/או מחקה ו/או צמוד למדד כלשהו. המנפיק שלה לא נדרש לניהול פעיל של "מדיניות  השקעות" וכל מה שהוא נדרש לעשות זה להתכסות בניירות הערך המרכיבים את המדד. לקרן נאמנות יש מנהל, הנדרש להפגין את היכולות המקצועיות שלו בניהול מדיניות השקעות ובחירה בנכסים להשקעה.
 • תעודת סל היא ני"ע, שמטרתו כיסוי בנכס בסיס מוגדר וידוע מראש למשקיע. קרן נאמנות היא קופת נכסים הכוללת לניירות ערך שונים, פיקדונות ומזומנים. ההחלטה באיזו נכסים להשקיע נתונה בידי מנהל הקרן ואינה ידועה מראש למשקיע.
 • על רקע הפסיביות של מנפיק תעודת הסל – דמי הניהול שלה הם נמוכים משמעותית מאלה של מנהל קרן נאמנות, הנדרש לניהול נכסי הקרן.
 • קרן נאמנות נמכרת ונקנית פעם אחת ביום על פי שער זהה לכולם, שנקבע בסיום המסחר. תעודת סל נסחרת באופן רציף במשך כל שעות היום והשערים לקונה יכולים להיות שונים על פי הביקוש וההיצע באותו זמן.

השקעות מומלצות

קשה למצוא השקעות שמייצרות הכנסה פסיבית של כ-2,200 ש"ח מהון עצמי של 125,000 ש"ח בלבד

קשה למצוא השקעות שמייצרות הכנסה פסיבית של כ-2,200 ש"ח מהון עצמי של 125,000 ש"ח בלבד

על ההשקעה:

מדובר באחת ההשקעות האטרקטיביות אשר הושקה עתה למשקיעים. משרד חדש בפרויקט מושקע באחד מהלוקיישנים המבוקשים במדינה ובסמוך לקניון "חונים קונים" סינמה סיטי ואיקאה. מערב ראשון לציון הוא היום אחד האזורים המבוקשים בישראל. מי שמכיר את האזור יודע כי בניין משרדים מפואר בחזית רחוב לישנסקי הוא מצרך נדיר והביקוש למשרדים באזור זה הינו בהתאם.

על ההשקעה:

מדובר באחת ההשקעות האטרקטיביות אשר הושקה עתה למשקיעים. משרד חדש בפרויקט מושקע באחד מהלוקיישנים המבוקשים במדינה ובסמוך לקניון "חונים קונים" סינמה סיטי ואיקאה.

מדד Real-Invest:

98%
פוטנציאל עליית ערך
96%
התאמה למשקיעים קטנים
96%
לוקיישן חם

מערב ראשון לציון הוא היום אחד האזורים המבוקשים בישראל. מי שמכיר את האזור יודע כי בניין משרדים מפואר בחזית רחוב לישנסקי הוא מצרך נדיר והביקוש למשרדים באזור זה הינו בהתאם.

חשוב לדעת:

 • מחיר למ"ר בפרויקט מתחיל מ-8,500 ש"ח בזמן שהמחירים למ"ר בסביבה הקרובה נעים בין 11,600-15,700 ש"ח למ"ר {יתרון בולט במיוחד למי שמייעד את המשרד לשימוש עצמי}.
 • שכר הדירה החודשי הצפוי להתקבל הוא כ-2,200 ש"ח בחודש - שכירות גבוהה מאוד למי שמשקיע 250,000 ש"ח בלבד בנכס חדש.

על האזור:

 • בניין המשרדים המפואר יכלול 6 קומות משרדים, 2 קומות מסחר וחניון תת קרקעי, בסטנדרט בנייה גבוה במיוחד ובתחזוקה שוטפת, על ידי חברת אחזקה מקצועית. בכך, יישמר הבניין כנכס איכותי ומבוקש לאורך זמן.
 • ההון העצמי הנדרש לפרויקט הוא החל מ-125,000 ₪ בלבד.

השאירו פרטים ויחזרו אליכם עם מידע נוסף אודות הפרויקט

כניסה להשקעה קיימת ויציבה - קומפלקס משרדים יפהפה עם 100% תפוסה בעיר העתיקה ביותר בגרמניה

כניסה להשקעה קיימת ויציבה - קומפלקס משרדים יפהפה עם 100% תפוסה בעיר העתיקה ביותר בגרמניה

על ההשקעה:

חברת MHR1, המשקיעה בגרמניה מזה שנים רבות, רוכשת קומפלקס משרדים שמור ויפהפה בעיר העתיקה ביותר בגרמניה. המתחם נמצא בלב פארק המדע של האוניברסיטה ומצליח לייצר כבר עשור תפוסה מרשימה של 100%. בקרב השוכרים ניתן למצוא את האוניברסיטה המקומית, חברות ביטוח, מוסדות מדעיים ועוד.. התשואה האטרקטיבית מתקבלת החל מהיום הראשון להשקעה והקומפלקס עתיד להימכר בעוד כ-5 שנים ולייצר רווח משמעותי נוסף למשקיעים. חשוב לציין כי הבעלות על הנכס נרשמת על שם המשקיע.

על ההשקעה:

חברת MHR1, המשקיעה בגרמניה מזה שנים רבות, רוכשת קומפלקס משרדים שמור ויפהפה בעיר העתיקה ביותר בגרמניה. 

מדד Real-Invest:

97%
ותק וניסיון החברה
92%
התאמה למשקיעים קטנים
98%
השקעה בראש שקט

המתחם נמצא בלב פארק המדע של האוניברסיטה ומצליח לייצר כבר עשור תפוסה מרשימה של 100%. בקרב השוכרים ניתן למצוא את האוניברסיטה המקומית, חברות ביטוח, מוסדות מדעיים ועוד.. התשואה האטרקטיבית מתקבלת החל מהיום הראשון להשקעה והקומפלקס עתיד להימכר בעוד כ-5 שנים ולייצר רווח משמעותי נוסף למשקיעים. חשוב לציין כי הבעלות על הנכס נרשמת על שם המשקיע.

חשוב לדעת:

 • חברת MHR1 הינה אחת החברות הבודדות בשוק הישראלי ששומרת בקנאות על תחום המומחיות הספציפי שלה - השקעות נדל"ן בגרמניה. החברה מנוהלת ע"י צח חרמון ויגיל מנוביץ ופעילה בשוק הגרמני כבר 15 שנה.
 • הנכס נרשם בטאבו על שם המשקיע והחברה היא האחראית לכל הקשור בניהול הנכס - גבייה, תחזוקה, העברת תשואות למשקיעים וכו' .

מידע נוסף:

 • הקומפלקס כולל 8 בנייני משרדים שמורים ויפיפיים במיקום מבוקש - בלב פארק המדע של האוניברסיטה. העיירה טרייר מהווה מרכז כלכלי שוקק ומושכת אליה אלפי תיירים מידי שנה.
 • פרט לשכ"ד הקבוע, החברה מתכוונת למכור את קומפלקס המשרדים תוך כ-5 שנים ולחלוק עם המשקיעים את הרווחים מהמכירה.

השאירו פרטים ויחזרו אליכם עם מידע נוסף אודות ההשקעה

*תנאי ההתקשרות על פי ההסכמים

רכישת משרד מעוצב ומרוהט במגדלי אלון בת"א עם שוכר (שכבר משלם) בפנים

רכישת משרד מעוצב ומרוהט במגדלי אלון בת"א עם שוכר (שכבר משלם) בפנים

על ההשקעה:

מדובר באחת ההשקעות האטרקטיביות אשר הושקה עתה למשקיעים. משרד במגדלי אלון היוקרתיים בת"א החל מ-369,000 ש"ח בלבד. המשרד מגיע מעוצב ומרוהט. גולת הכותרת היא שהיזם הוא זה שדואג למצוא שוכר משלם לשנה הראשונה המגלם תשואה של 10% בשכר הדירה. בשורה התחתונה – משרד ב-369,000 ש"ח, שכר דירה בגובה של כ-3,300 ש"ח במגדלי אלון.

על ההשקעה:

מדובר באחת ההשקעות האטרקטיביות אשר הושקה עתה למשקיעים. משרד במגדלי אלון היפהפיים בת"א החל מ-369,000 ש"ח בלבד. המשרד מגיע מעוצב ומרוהט. 

מדד Real-Invest:

95%
השקעה בראש שקט
92%
התאמה למשקיעים קטנים
98%
לוקיישן חם

גולת הכותרת היא שהיזם הוא זה שדואג למצוא שוכר משלם לשנה הראשונה המגלם תשואה של 10% בשכר הדירה. בשורה התחתונה – משרד ב-369,000 ש"ח, שכר דירה בגובה של כ-3,000 ש"ח במגדלי אלון.

חשוב לדעת:

 • מגדלי אלון ממוקמים בשכנות למגדל אלקטרה ולמשרדי גוגל ובמרחק של 2 דקות בלבד מהרכבת. מדובר באזור משרדים הנחשב ללוהט.
 • המגדלים עצמם (השייכים לקבוצת ב.ס.ר) הם ברמת גימור מאוד גבוהה - עובדה שמבטיחה שוכרים מרוצים.
 • שכר הדירה החודשי הצפוי להתקבל הוא כ-3,300 ש"ח בחודש - פי 3 בממוצע משכר הדירה בעבור דירות בישראל

פרטים נוספים:

 • ההון העצמי הנדרש להשקעה הוא כ-100,000 ש"ח בלבד
 • לשוכרים תינתן כניסה חופשים לחדר כושר, ספא ובריכה (עובדה שמעלה את האטרקטיביות של הנכס)
 • השוכר יוכל לעשות שימוש בחדר ישיבות, שירותים, מטבח, עמדת קפה, עמדת קבלה עם מזכירה ועוד.. קומפלקס המשרדים בנוי בצורה שמספקת לשוכר את כל צרכיו.

השאירו פרטים ויחזרו אליכם עם מידע נוסף אודות ההשקעה

כתבות מהבלוג

נניח שישנו משקיע שמעוניין שכספו יהיה צמוד למדד מניות המעו"ף, ונניח שמשקיע אחר מעוניין שכספו יתנהג בהתאמה למדד אגרות חוב והשלישי מעוניין בהצמדה למחיר הזהב או הנפט… האם זה אפשרי ואיך עושים זאת? התשובה היא חיובית. אכן, הדבר אפשרי ולמטרה זו בדיוק המציאו את כלי ההשקעה שנקרא תעודות סל. תעודות...
קיימים אלפי בניינים בישראל שזכאים לבצע פרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי, אולם רק אחוז קטן מהם מגיע בסופו של דבר למימוש הפרויקט. המטרה היא מאוד פשוטה ועניינית – בעלי הדירות בבניינים הישנים יכולים לשדרג עצמם באופן משמעותי ולקבל דירה משופצת או חדשה לחלוטין ועל ידי כך לשפר לאין ערוך...
פארק התעשייה מותאם בצורה מושלמת לצרכים הלוגיסטיים המורכבים ביותר. קבוצת וילאר מאפשרת לשכור שטחי לוגיסטיקה החל מ-1,000 מ"ר לשוכר ומשרדים החל מ-200 מ"ר. האכלוס – בתוך פחות משנה. המבנים החדשים שמקימה חברת וילאר בפארק העסקים קיסריה, תוכננו מתוך מחשבה על חברות מודרניות, הזקוקות למחסנים ולשטחים לוגיסטיים לצד משרדים מעוצבים, עם נגישות גבוהה...